Dieta

Właściwy sposób na nawodnienie organizmu podczas gry w piłkę & byk; witaj zdrowo

Spisu treści:

Anonim

Odwodnienie jest jedną z rzeczy, których należy unikać podczas ćwiczeń. Łagodne odwodnienie może wpływać na myślenie i sprawność fizyczną. Nie jest to oczywiście opłacalne dla tych z Was, którzy rywalizują o tytuł mistrza. Z tego powodu ważne jest, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie na płyny lub innymi słowy, aby utrzymać zrównoważony stan nawodnienia.

Ile musisz wypić podczas rywalizacji?

Sesje treningowe to dobry czas, aby zawodnik mógł oszacować, ile stracił potu i ile płynu będzie potrzebował. Każdy ma inne potrzeby w zakresie płynów.

Oto techniki, których możesz użyć do obliczenia zapotrzebowania na płyny.

1. Zmierz swoją wagę w ciągu 1 godziny przed i po ćwiczeniu z intensywnością zbliżoną do prawdziwego meczu
  2. Zmierz swoją wagę, używając minimalnej odzieży i bosych stóp. Pot, który gromadzi się na ubraniach, może zwiększyć wagę podczas ważenia.
  3. Mierz ilość wypijanych płynów podczas ćwiczeń.
  4. Pot wydalony (litry) = masa ciała przed ćwiczenia (kg) - masa ciała po wysiłek fizyczny (kg) + ilość wypitego płynu podczas wysiłku (litry)

Ilość wydalanego potu określi, ile płynów potrzebujesz podczas meczu. Wypij taką ilość płynów podczas meczu. Nie należy pić więcej niż podana ilość, ponieważ nadmiar płynów spowoduje zwiększenie masy ciała. To sprawi, że poczujesz się niekomfortowo podczas poruszania się podczas zawodów.

Kiedy jest właściwy czas na picie?

Przed meczem lub treningiem

Wielu zawodników przychodzi na mecze lub treningi odwodnione. Najczęstszym powodem jest to, że gracze nie jedli wcześniej śniadania. Odwodnieni gracze z pewnością będą starać się pić częściej niż ci, którzy tego nie robią. To przeniesie ich uwagę z meczu lub sesji treningowej.

W czasie upałów zawodnikom zaleca się wypicie 500 ml (około 2 szklanek) na 60-90 minut przed meczem. W tym czasie gracze mają możliwość oddania moczu, aby usunąć nadmiar płynu przed zawodami.

Podczas meczu

Często słyszymy sugestie dotyczące picia, gdy czujemy pragnienie. Nie jest to jednak przydatne, ponieważ możliwości picia podczas meczu są ograniczone. Niektóre okazje do picia podczas meczu są podczas rozgrzewki, kilka minut przed kopnięciem otwierającym (Rozpoczęcie) iw tym czasie połowa czasu. Gracze powinni również poświęcić trochę czasu na picie z boku boiska, gdy gra jest przerwana, na przykład gdy inny zawodnik jest kontuzjowany.

Ponadto w czasie upałów wymagane są dodatkowe przerwy na picie. W tym stanie ryzyko odwodnienia jest większe. Na przykład podczas finału olimpijskiego meczu piłkarskiego 2008 w Pekinie, kiedy było bardzo gorąco i wilgotno. W tym momencie sędzia przerywa grę na 2 minuty w środku każdej połowy, aby zawodnik mógł się napić.

Podczas treningu

Podczas treningu trener lub menadżer powinien tak zaaranżować ćwiczenie, aby między treningami był czas na picie w zależności od pogody i intensywności treningu. W czasie upałów najlepiej ćwiczyć na początku lub na końcu dnia, aby uniknąć przegrzania.

Po meczu lub treningu

Gracze muszą uzupełniać płyny utracone po treningu. Celem jest wypicie od 1,2 do 1,5 litra na kilogram masy ciała utraconej po wysiłku. Jeśli po meczu schudniesz 1 kg, musisz wypić co najmniej 1,2 litra (jedna duża butelka wody mineralnej).

Utracone płyny ustrojowe występują nie tylko w postaci wody, ale także soli lub elektrolitów. Z tego powodu napoje, które pijesz, powinny również zawierać sód. Ale jeśli chcesz jeść, jedzenie zwykle zawiera już sód, więc po prostu pijesz wodę.