Klimakterium

10 rekordów świata w bieganiu, które nas zachwycają

Spisu treści:

Anonim

Wiele osób uważa, że ​​rekordy świata dotyczą najszybszych biegaczy - ale nie zawsze to prawda. Oto 10 rekordów świata w bieganiu, które Cię zaskoczą i zechcesz wrócić do butów do biegania, które były schowane przez długi czas.

1. 607 kolejnych maratonów

Ricardo Abad Martinez jest człowiekiem, który posiada ten zdumiewający rekord. Uważa się, że maraton wymaga dużego przygotowania fizycznego i psychicznego, co oznacza dużo czasu na trening. Ricardo złamał to przekonanie, przebiegając 607 kolejnych maratonów w ciągu 500 dni, jednocześnie pracując w fabryce 8 godzin dziennie.

2. Najstarszy długodystansowiec

Fauja Singh, znany również jako Turban Tornado, zdobył ten tytuł w wieku 100 lat. Zaczął zawodowo biegać maratony w wieku 89 lat. Kiedy miał 101 lat, Singh wziął udział w swoim ostatnim biegu biegowym w Hongkongu. W swojej karierze biegowej Singh ukończył łącznie 9 wyścigów w Nowym Jorku, Toronto i Londynie.

3. Najdłuższy bieg na świecie

Wyścig samo-transcendencji na 3100 mil z trasą o długości około 4 989 km nadaje temu tytułowi tytuł. Madhupran Wolfgang Schwerk ukończył ten wyścig w 41 dni, 8 godzin, 16 minut i 29 sekund. Co ciekawe, Schwerk zdecydował się na bieganie tylko po to, by pokonać dystans do 5000 km.

4. Najlepszy biegacz po drabinie

Jakby bieganie ulicą nie było wystarczającym wyzwaniem, Cristian Riedll wziął udział w wyścigu drabinkowym i zdobył rekord świata w drabince na 13.145 metrów. W ciągu 12 godzin Riedll wbiegł po schodach Frankfurt's Tower 185, a następnie zjechał windą 71 razy.

5. Wbiegnij na najdłuższej linie na najwyższą wysokość

Freddy Nock jest prawdopodobnie jedyną osobą na tyle odważną, aby osiągnąć taki rekord biegowy. Zamiast podziwiać widok na Zugspitze, najwyższą górę Niemiec, postanowił pobiegać po linach kolejki linowej, na którą wspiął się wcześniej, aby dotrzeć na szczyt. I nie potrzebował też kija do równoważenia.

6. Biegacz czterech pustyń

Nie jeden, ale cztery najbardziej ekstremalne obszary dzikiej przyrody: Atakama, Gobi, Sahara i Antarktyda. Ryan Sandes był pierwszym, który pokonał ten prawie niemożliwy wyścig. Jedynymi dwoma innymi biegaczami, którzy byli wystarczająco mocni, aby nadążyć za Sandesem, są Niemka Anne-Marie Flammersfeld i Hiszpanka Vicente Garcia Beneito.

7. Najdalszy bieg ma rekord

Podczas gdy większość biegaczy trzyma się świetnego sprzętu do biegania, Wayne Botha nie potrzebuje nawet butów do biegania, aby przerwać ten jeden bieg. Wciąż trudno sobie wyobrazić, jak mógłby przebiec 211 km boso w zaledwie 24 godziny. Nikt nigdy nie był w stanie tego zrobić.

8. Rekord świata w najszybszym biegu wstecznym

Kto powiedział, że powinniśmy biec do przodu? Xu Zhenjun nie zgadzał się z normalnym kierunkiem jazdy. Uznał, że Międzynarodowy Maraton w Pekinie powinien zakończyć się biegiem do tyłu. I może miał rację, ponieważ w tym stylu biegania wstecz Xu ukończył wyścig w 3:43 godziny, podczas gdy większość innych konwencjonalnych biegaczy ukończyła wyścig w 4 godziny.

9. Najdłuższa trasa w ciągu 24 godzin

To wyjątkowa forma maratonu. Biegacze mają 24 godziny na bieganie tak daleko, jak tylko mogą. Ostatni rekord świata dla biegaczy płci męskiej to 303 506 km autorstwa Yiannis Kouros, dla kobiet to 252 205 km autorstwa Mami Kudo.

10. Najbardziej wyjątkowy i najwyższy kostium do biegania

Tak, dobrze to przeczytałeś. Ubrania do biegania mogą być czasami dość wysokie i ciężkie. Koszula Blackpool Towel o wysokości 7,3 metra i wadze 17,5 kg sprawiła, że ​​David Lawrenson zdobył swój rekord świata w tym wyścigu, mimo że musiał czołgać się przez linię mety.

Miejmy nadzieję, że najlepsze rekordy biegowe na świecie dadzą ci trochę motywacji do rozpoczęcia biegu, pamiętając, że wszyscy rekordziści zaczynają powoli, ale pewnie.

Hello Health Group nie udziela porad medycznych, diagnozy ani leczenia.